Momenteel is het behoorlijk mis op de buerzen. Oorzaak is de Europese schuldencrisis. Vandaag bereikte de rente op Spaanse staatsobligaties het niveau van 6,16%. Ook de rente op Italiaanse staatsobligaties steeg verder.
Het renteverschil tussen Duitse obligaties en de voornoemde landen is daarmee meer dan 3%. De rent op een Duitse obligatie bedraagt ongeveer 2,6%.
Met zo’n vershil in rente tussen deze landen vraag je jezelf natuurlijk af wat de waarde van de Euro nog is. De Duitse Euro is schijnbaar veel sterker dan de Spaanse. Tijd voor de Europese regeringsleiders om duidelijkheid te scheppen en mat draconische maatregelen te komen.
De volgende plaatjes geven op een symbolische manier weer wat hiet in Europa gebeurd:
Terwijl “the Bear comfortabel zit op de puinhopen van de Euro vecht “the Bull” tegen het uiteenvallen van de Eurozone.
What do you think?